2020 Results

Junior Level Results

NameCountrySchoolAward
Geldimuhammedov RahymTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolGold
Gurbangylyjova SelbiTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolGold
Ballyyeva GulnarTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolGold
Hummedova SelbiTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolGold
Khan Mohammed Abidur RahmanSingaporeBukit Panjang Government High SchoolGold
Tian GabrielCanadaUniversity of Toronto SchoolsGold
Batyrova MahymTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolGold
Kakamyradova SoyliTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolGold
Nasir Mishel Maryam BinteSingaporeMadrasah Al-Arabiah Al-IslamiahGold
Akmyradova MedineTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolSilver
Mammadzada NilufarAzerbaijanLandau SchoolSilver
Atamyradova MahriTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolSilver
Ong Gek-Xuan, ElinaSingaporeBukit Panjang Government High SchoolSilver
Hein HtetSingaporeBukit Panjang Government High SchoolSilver
Mohammad Sa'ad Ilyas Jie En BinSingaporeMadrasah Al-Arabiah Al-IslamiahSilver
Adanova DarinaKazakhstanBIL Karagandy girlsSilver
Quek JaredSingaporeBukit Panjang Government High SchoolSilver
Durdyyeva GulnurTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolSilver
Liow Xuan ZhiSingaporeYuan Ching Secondary SchoolSilver
Lee Zi Xuan FeliciaSingaporeBukit Panjang Government High SchoolSilver
Kerimova AygulTurkmenistanSpecialized 49 SchoolSilver
Mamanova GuljahanTurkmenistanSpecialized 86 SchoolSilver
Muhyyeva AyjerenTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolSilver
Tan Gen-USingaporeBukit Panjang Government High SchoolSilver
Gunawan Ian NikosIndonesiaSingapore School Kelapa GadingSilver
Hassan NaeemaSingaporeMadrasah Al-Arabiah Al-IslamiahSilver
Amiftama DanishIndonesiaEduversalSilver
Lim Zhan TingSingaporeBukit Panjang Government High SchoolSilver
Alvi AliCanadaUniversity of Toronto SchoolsSilver
Setyawan AnnabelleIndonesiaEduversalSilver
Bolatova ZhansayaKazakhstanBIL Karagandy girlsSilver
KARABEK AIAZHANKazakhstanBIL Taraz girlsSilver
Shahjahan Kashfia Humaira BinteSingaporeMadrasah Al-Arabiah Al-IslamiahSilver
Mohamed Yusof Hannah BinteSingaporeMadrasah Al-Arabiah Al-IslamiahSilver
Ergasheva SogdianaUzbekistanErudite Education SchoolSilver
Ko GraceCanadaUniversity of Toronto SchoolsSilver
Shafei Aisyah BteSingaporeMadrasah Al-Arabiah Al-IslamiahSilver
Yennamani Hemant VihaanSingaporeYuan Ching Secondary SchoolSilver
Chong Pei Cen CherrieSingaporeBukit Panjang Government High SchoolSilver
Koh Yu-FeiSingaporeBukit Panjang Government High SchoolSilver
Tooh Xin Hui CharmaineSingaporeBukit Panjang Government High SchoolBronze
Kanrung WeerawanThailandDenla British School BangkokBronze
Manea StefanRomaniaLiceul International de Informatica din BucurestiBronze
Koh Zhi Xuan, CelineSingaporeYuan Ching Secondary SchoolBronze
Florence Hannah Mandizha ShannonMalawiBedir Star International SchoolBronze
Rentsendorj BaasanhuuMongolia1th high school of ArkhangaiBronze
Eyvazli RuhengizAzerbaijanLandau SchoolBronze
Krishnamurthi KaushikMalawiBedir Star International SchoolBronze
Kabvala FaithMalawiBedir Star International SchoolBronze
Thombozi MtendereMalawiBedir Star International SchoolBronze
Ng CharisSingaporeBukit Panjang Government High SchoolBronze
Abdumitalipov AskatKyrgyzstanZhayil Baatyr High SchoolBronze
Mahindran SharuSingaporeTanglin Trust SchoolBronze
Khamidova SabinaUzbekistanErudite Education SchoolBronze
Mehdi SelcanAzerbaijanLandau SchoolBronze
Mia RayanMalawiBedir International SchoolBronze
Nyambi LayanMalawiBedir Star International SchoolBronze
Imamguliyeva MuallaMalawiBedir Star International SchoolBronze
Mapando WonganiMalawiBedir Star International SchoolBronze
Sailaubay ZhaniyaEthiopiaIntellectual SchoolBronze
Temirgalieva InkarKazakhstanBIL Atyrau girlsBronze
Ahnaf Jana HajaSingaporeMadrasah Al-Arabiah Al-IslamiahBronze
Ramazanova MalikaUzbekistanErudite Education SchoolBronze
Bianca Mihaela NemesRomaniaLiceul International de Informatica din BucurestiBronze
Jirasutthichoti ChakriyaThailandDenla British School BangkokBronze
Hanin Abdallah Hosny Ahmed Ms.MalawiBedir Star International SchoolBronze
Imamguliyev BilalMalawiBedir Star International SchoolBronze
Boz Mete YigitUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Rumi Muhammad Matin BinSingaporeMadrasah Al-Arabiah Al-IslamiahBronze
Raizakova AruzhanKazakhstanBIL Almaty girlsBronze
Bilal NuralemKazakhstanBIL Karagandy girlsBronze
Torubai AmirKazakhstan125 SchoolBronze
Park JeheeIndonesiaSekolah Pelita Harapan Lippo VillageBronze
Abboskhujaev AbdussalomUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Yeow Le Xuan EvelynSingaporeBukit Panjang Government High SchoolBronze
PHAN NGOC THUY DUONGVietnamFermat EducationBronze
Nassrom Nazimi BinSingaporeMadrasah Al-Arabiah Al-IslamiahBronze
Young Kwang In Young KwangIndonesiaSIS SemarangBronze
Dsouza PearlUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Yusupov JonibekTajikistanLyceum for Gifted Students in DushanbeBronze
Seyitniyazova NazliTurkmenistanSpecialized 86 SchoolBronze
Krige AlannahUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Kadirova Samira UzbekistanErudite Education SchoolBronze
Huseynzade SimaAzerbaijanLandau SchoolBronze
Safarov AlimardonUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Bayramova MahribanTurkmenistanSpecialized School 26Bronze
Asgarov RufatAzerbaijanLandau SchoolBronze
Chandra SanskritiAzerbaijanLandau SchoolBronze
Lewis LarissaUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Adkhamova JanonaUzbekistanErudite Education SchoolHonorable mention
Kashimova NazerkeKazakhstanBIL Atyrau girlsHonorable mention
Ambartsumyan ElinaUzbekistanErudite Education SchoolHonorable mention
Berikkozha FatimaKazakhstan125 SchoolHonorable mention
Charyyeva NurjemalTurkmenistanSpecialized 86 SchoolHonorable mention
Mehdi InciAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention
Abishova SabinaAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention
Akhmetova LatifaKazakhstanBIL Shymkent girlsHonorable mention
Mammadov MahammadAzerbaijanBaku Oxford SchoolHonorable mention
Hazi MunirAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention
Khalilov JamalAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention
Aghazade RufatAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention
Jafarli MuradAzerbaijanBaku-Turkish Lyceum Turkish Diyanat VagfiHonorable mention
Ahmadov AhmadjonTajikistanLyceum for Gifted Students in DushanbeHonorable mention
Hazi SuzanAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention
Burziyeva AishaAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention
Gylychdurdyyeva BossanTurkmenistanSpecialized 86 SchoolHonorable mention
Zhaksybai NurislamKazakhstan125 SchoolHonorable mention
Abdullayeva MadinaAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention
NameCountrySchoolAward
Geldimuhammedov RahymTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolGold
Gurbangylyjova SelbiTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolGold
Ballyyeva GulnarTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolGold
Hummedova SelbiTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolGold
Khan Mohammed Abidur RahmanSingaporeBukit Panjang Government High SchoolGold
Tian GabrielCanadaUniversity of Toronto SchoolsGold
Batyrova MahymTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolGold
Kakamyradova SoyliTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolGold
Nasir Mishel Maryam BinteSingaporeMadrasah Al-Arabiah Al-IslamiahGold
Akmyradova MedineTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolSilver
Mammadzada NilufarAzerbaijanLandau SchoolSilver
Atamyradova MahriTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolSilver
Ong Gek-Xuan, ElinaSingaporeBukit Panjang Government High SchoolSilver
Hein HtetSingaporeBukit Panjang Government High SchoolSilver
Mohammad Sa'ad Ilyas Jie En BinSingaporeMadrasah Al-Arabiah Al-IslamiahSilver
Adanova DarinaKazakhstanBIL Karagandy girlsSilver
Quek JaredSingaporeBukit Panjang Government High SchoolSilver
Durdyyeva GulnurTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolSilver
Liow Xuan ZhiSingaporeYuan Ching Secondary SchoolSilver
Lee Zi Xuan FeliciaSingaporeBukit Panjang Government High SchoolSilver
Kerimova AygulTurkmenistanSpecialized 49 SchoolSilver
Mamanova GuljahanTurkmenistanSpecialized 86 SchoolSilver
Muhyyeva AyjerenTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolSilver
Tan Gen-USingaporeBukit Panjang Government High SchoolSilver
Gunawan Ian NikosIndonesiaSingapore School Kelapa GadingSilver
Hassan NaeemaSingaporeMadrasah Al-Arabiah Al-IslamiahSilver
Amiftama DanishIndonesiaEduversalSilver
Lim Zhan TingSingaporeBukit Panjang Government High SchoolSilver
Alvi AliCanadaUniversity of Toronto SchoolsSilver
Setyawan AnnabelleIndonesiaEduversalSilver
Bolatova ZhansayaKazakhstanBIL Karagandy girlsSilver
KARABEK AIAZHANKazakhstanBIL Taraz girlsSilver
Shahjahan Kashfia Humaira BinteSingaporeMadrasah Al-Arabiah Al-IslamiahSilver
Mohamed Yusof Hannah BinteSingaporeMadrasah Al-Arabiah Al-IslamiahSilver
Ergasheva SogdianaUzbekistanErudite Education SchoolSilver
Ko GraceCanadaUniversity of Toronto SchoolsSilver
Shafei Aisyah BteSingaporeMadrasah Al-Arabiah Al-IslamiahSilver
Yennamani Hemant VihaanSingaporeYuan Ching Secondary SchoolSilver
Chong Pei Cen CherrieSingaporeBukit Panjang Government High SchoolSilver
Koh Yu-FeiSingaporeBukit Panjang Government High SchoolSilver
Tooh Xin Hui CharmaineSingaporeBukit Panjang Government High SchoolBronze
Kanrung WeerawanThailandDenla British School BangkokBronze
Manea StefanRomaniaLiceul International de Informatica din BucurestiBronze
Koh Zhi Xuan, CelineSingaporeYuan Ching Secondary SchoolBronze
Florence Hannah Mandizha ShannonMalawiBedir Star International SchoolBronze
Rentsendorj BaasanhuuMongolia1th high school of ArkhangaiBronze
Eyvazli RuhengizAzerbaijanLandau SchoolBronze
Krishnamurthi KaushikMalawiBedir Star International SchoolBronze
Kabvala FaithMalawiBedir Star International SchoolBronze
Thombozi MtendereMalawiBedir Star International SchoolBronze
Ng CharisSingaporeBukit Panjang Government High SchoolBronze
Abdumitalipov AskatKyrgyzstanZhayil Baatyr High SchoolBronze
Mahindran SharuSingaporeTanglin Trust SchoolBronze
Khamidova SabinaUzbekistanErudite Education SchoolBronze
Mehdi SelcanAzerbaijanLandau SchoolBronze
Mia RayanMalawiBedir International SchoolBronze
Nyambi LayanMalawiBedir Star International SchoolBronze
Imamguliyeva MuallaMalawiBedir Star International SchoolBronze
Mapando WonganiMalawiBedir Star International SchoolBronze
Sailaubay ZhaniyaEthiopiaIntellectual SchoolBronze
Temirgalieva InkarKazakhstanBIL Atyrau girlsBronze
Ahnaf Jana HajaSingaporeMadrasah Al-Arabiah Al-IslamiahBronze
Ramazanova MalikaUzbekistanErudite Education SchoolBronze
Bianca Mihaela NemesRomaniaLiceul International de Informatica din BucurestiBronze
Jirasutthichoti ChakriyaThailandDenla British School BangkokBronze
Hanin Abdallah Hosny Ahmed Ms.MalawiBedir Star International SchoolBronze
Imamguliyev BilalMalawiBedir Star International SchoolBronze
Boz Mete YigitUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Rumi Muhammad Matin BinSingaporeMadrasah Al-Arabiah Al-IslamiahBronze
Raizakova AruzhanKazakhstanBIL Almaty girlsBronze
Bilal NuralemKazakhstanBIL Karagandy girlsBronze
Torubai AmirKazakhstan125 SchoolBronze
Park JeheeIndonesiaSekolah Pelita Harapan Lippo VillageBronze
Abboskhujaev AbdussalomUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Yeow Le Xuan EvelynSingaporeBukit Panjang Government High SchoolBronze
PHAN NGOC THUY DUONGVietnamFermat EducationBronze
Nassrom Nazimi BinSingaporeMadrasah Al-Arabiah Al-IslamiahBronze
Young Kwang In Young KwangIndonesiaSIS SemarangBronze
Dsouza PearlUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Yusupov JonibekTajikistanLyceum for Gifted Students in DushanbeBronze
Seyitniyazova NazliTurkmenistanSpecialized 86 SchoolBronze
Krige AlannahUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Kadirova Samira UzbekistanErudite Education SchoolBronze
Huseynzade SimaAzerbaijanLandau SchoolBronze
Safarov AlimardonUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Bayramova MahribanTurkmenistanSpecialized School 26Bronze
Asgarov RufatAzerbaijanLandau SchoolBronze
Chandra SanskritiAzerbaijanLandau SchoolBronze
Lewis LarissaUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Adkhamova JanonaUzbekistanErudite Education SchoolHonorable mention
Kashimova NazerkeKazakhstanBIL Atyrau girlsHonorable mention
Ambartsumyan ElinaUzbekistanErudite Education SchoolHonorable mention
Berikkozha FatimaKazakhstan125 SchoolHonorable mention
Charyyeva NurjemalTurkmenistanSpecialized 86 SchoolHonorable mention
Mehdi InciAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention
Abishova SabinaAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention
Akhmetova LatifaKazakhstanBIL Shymkent girlsHonorable mention
Mammadov MahammadAzerbaijanBaku Oxford SchoolHonorable mention
Hazi MunirAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention
Khalilov JamalAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention
Aghazade RufatAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention
Jafarli MuradAzerbaijanBaku-Turkish Lyceum Turkish Diyanat VagfiHonorable mention
Ahmadov AhmadjonTajikistanLyceum for Gifted Students in DushanbeHonorable mention
Hazi SuzanAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention
Burziyeva AishaAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention
Gylychdurdyyeva BossanTurkmenistanSpecialized 86 SchoolHonorable mention
Zhaksybai NurislamKazakhstan125 SchoolHonorable mention
Abdullayeva MadinaAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention